Jak czyścić prysznic?

czwartek, 02 czerwca 2016

Jak czyścić prysznic?

Najpierw powinno się wszystko sprzątnąć z prysznica. Usuń butelki z szamponem, maty antypoślizgowe itp. Zwłaszcza maty antypoślizgowe trzeba usunąć przed czyszczeniem, ponieważ pod nimi często znajdują się pozostałości mydła, w których zbierają się bakterie i pleśń. 

Spłucz prysznic wodą w celu usunięcia pierwszej warstwy brudu.

Następnie przygotuj

  • szklankę octu

  • ½ szklanki sody oczyszczonej lub soku z cytryny

  • 4 litry gorącej wody

Za pomocą tej mieszanki i gąbki rozpocznij czyszczenie płytek i fug. Także armaturę można świetnie wyczyścić dzięki tej mieszance, ponieważ skutecznie usuwa kamień i brud.

Następnie wyczyść drzwi lub zasłonę prysznicową. Drzwi prysznicowe ze szkła lub tworzywa sztucznego można czyścić za pomocą octu białego winnego lub stosując odkamieniacz, który jest także higieniczny. Pamiętaj, aby oczyścić prowadnice drzwi. Do tego nadaje się najlepiej stara szczoteczka do zębów. Może jej także używać do czyszczenia fug.

Zasłony prysznicowe myć w pralce zgodnie z instrukcją na etykiecie.

Przejdxmy teraz do armatur. Czasami z prysznica nie wylewa się wystarczająco dużo wody, ponieważ dysze są zatkane kamieniem. W tym przypadku warto odkręcić głowę przysznica i włożyć ją na kilka godzin do miski z octem; przy szczególnie silnym kamieniu zostawić na całą noc.

Można również użyć środka do odkamieniania. Działa on również jako środek dezynfekujący i usuwa nawet uporczywy kamień.

Następnie trzeba oczyścić odpływ, który jest zwykle zapchany przez brud i włosy. Wyciągnij nasadkę, usuń włosy i umyj dokładnie nasadkę. Możesz wlać mieszaninę wody i kwasu cytrynowego w odpływ i pozostawić. Usuwa resztę brudu. 

Czyst przysznic to gwarancja higieny, bezpieczeństwa i zdrowia. Jeśli prysznic jest regularnie czyszczony, to do jego czyszczenia nie potrzeba godziny, ale tylko kilka minut.

Biolindo zaleca:

EKOS odkamieniacz łazienkowy i sanitarny

OFFICINA NATURAE kwas cytrynowy w proszku