Jak czyścić prysznic?

Jak czyścić prysznic?

Usuń butelki szamponu, mydła, wkłady antypoślizgowe itp. Przed czyszczeniem należy przede wszystkim usunąć wkłady antypoślizgowe, ponieważ pośród nich gromadzą się resztki mydła, w których mogą się rozprzestrzeniać zarazki lub nawet pleśń.

Opłucz prysznic wodą, aby usunąć wiesze zabrudzenia. Następnie weź filiżankę octu, ½ szklanki sody oczyszczonej lub soku z cytryny i 4 litry gorącej wody.

Użyj tej mieszanki i gąbki, aby rozpocząć czyszczenie płytek i spoin. Przy pomocy tej mikstury możesz również oczyścić armaturę prysznicową, ponieważ skutecznie usuwa ona kamień i brud.

Następnie wyczyść drzwi prysznicowe lub zasłonę. Szklane lub plastikowe drzwi prysznicowe można czyścić za pomocą białego octu lub za pomocą odkamieniacza, który jest również higieniczny. Pamiętaj, aby wyczyścić poręcze drzwi. Nadaje się do tego stara szczoteczka do zębów. Możesz ją również zastosować do czyszczenia spoin.

Zasłona prysznicowa najlepiej prać w pralce zgodnie z instrukcjami na etykiecie.

Teraz przejdźmy do armatury. Czasami głowica prysznicowa nie daje wystarczającej ilości wody, ponieważ dysze są zatkane wapnem. W takim przypadku warto odkręcić głowicę prysznicową i umieścić ją w misce octu na kilka godzin. Możesz także użyć odkamieniacza. Jednocześnie dezynfekuje i usuwa nawet najbardziej uparte osady.

Ponadto ważne jest czyszczenie odpływu, który jest zwykle zatkany brudem i włosami. Zdejmij nasadkę, usuń włosy z odpływu i dokładnie umyj czapkę. Możesz także wlać do odpływu mieszaninę wody, kwasu cytrynowego i pozostawić do reakcji. To rozpuszcza pozostałe zabrudzenia.

Czysty prysznic to gwarancja higieny, bezpieczeństwa i zdrowia. Ponadto regularne czyszczenie prysznica nie zajmuje wiele godzin, ale tylko kilka minut.

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich środków do czyszczenia łazienki w Biolindo.