sodasan - "One Ocean" dla ozeankind

sodasan - "One Ocean" dla ozeankind

Razem przeciwko zalewowi plastiku

sodasan zawsze był pionierem, jeśli chodzi o ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. „Posprzątaj do czysta” – w końcu hasło eko-pioniera nie jest przypadkowe. Dlatego też, że sodasan zobowiązuje się do unikania odpadów z tworzyw sztucznych, jest tylko logicznym krokiem. Kilka lat temu opakowanie ich produktów zostało zastąpione plastikiem wykonanym z materiału pochodzącego z recyklingu, a duże pojemniki są od tego czasu dostępne jako worki w pudełkach. Te stosunkowo niewielkie gesty pozwalają zaoszczędzić ogromne ilości plastikowych odpadów. Ale sodasan chciałby zrobić więcej! Dlatego stowarzyszenie ozekind jest wspierane linią „One Ocean”. Limitowana edycja składa się z trzech produktów, z których dochód zostaje przekazany stowarzyszeniu.

Oceany są niezbędne dla naszego życia

Morza pokrywają 70% powierzchni Ziemi i odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Bez względu na to, czy mieszkasz na wybrzeżu, czy daleko od oceanu - ma to fundamentalne znaczenie dla całego życia na ziemi: wytwarza niemałą ilość tlenu, wspiera równowagę biosfery poprzez łagodzenie skutków zmian klimatu i jest jest domem dla wielu różnych gatunków, z których niektóre są wciąż nieodkryte. Poważnie zadajesz sobie pytanie, dlaczego ludzie nie okazują już szacunku i troski o morze! To, czego chcesz, jest zabierane, a to, co nie jest już potrzebne, jest wyrzucane. Szokującym rezultatem jest to, że setki tysięcy kawałków plastikowych odpadów pływają na każdym kilometrze kwadratowym oceanów, niszcząc życie i przestrzeń życiową.

ozeankind® eV - nie rozwiązanie, ale część odpowiedzi

W przeciwieństwie do innych organizacji zajmujących się ochroną środowiska, stowarzyszenie ozekind ma tylko jeden centralny temat, aczkolwiek ważny: odpady z tworzyw sztucznych, ich recykling lub upcykling, a także ich unikanie. Przejrzystość jest najwyższym priorytetem: wszystkie projekty są widoczne, namacalne i natychmiastowe. W ten sposób zbieramy odpady, podnosimy świadomość na temat odpadów z tworzyw sztucznych, a przede wszystkim pracujemy z dziećmi. ozekind ma kilka baz w Niemczech, z których organizowane są comiesięczne sprzątanie. Obecnie na Zanzibarze istnieje miejsce realizacji projektu, gdzie firma recyklingowa Zanrec pracuje jako partner i współpracuje ze szkołami podstawowymi.

Nasze codzienne decyzje mają znaczenie

Ważne jest również uświadamianie ludziom, że każda osoba MOŻE coś zrobić – decyzje podejmowane są każdego dnia, co może być częścią odpowiedzi – w końcu każda osoba decyduje na co dzień, ile plastikowych odpadów jest wyrzucanych, a także produkowanych. Ale trzeba też mieć świadomość, że każda zmiana, nieważne jak mała, liczy się i pomaga w dłuższej perspektywie.

sodasan wspiera ozekind poprzez sponsoring finansowy oraz wspólne projekty.